O nás 
English  Germany
Hudební skupina X Band vznikla v roce 2009, kdy po několikaleté pauze začal Zdeněk vystupovat sám s programem One Man Show. V roce 2010 k sobě přibral střídavě několik zpěvaček a skupina začala vystupovat jako duo a na několika akcích i jako trio.
V roce 2011 se sestava ustálila příchodem Heleny, v roce 2013 se připojila Pavla a skupina tak v současnosti vystupuje ve stálém složení buď jako duo Zdeněk + Helena, nebo jako trio Zdeněk + Helena + Pavla.
Dle speciálních požadavků lze na domluvených akcích složení rozšířit o další hostující členy z předních pražských orchestrů, složení nástrojů je zcela na přání objednatele (živé bicí, dechové nástroje, kytara, basová kytara a pod.). Toto rozšíření závisí na termínových dispozicích zvolených muzikantů.
 
Zdenek Helena Pavlína
Klávesy / Zpěv / Zvuk  Zpěv  Zpěv
     
     
Od roku 1981 působil v různých hudebních uskupeních jako hráč na bicí nástroje, perkuse a jako zpěvák, například Elastic, Senior a dalších. Po delší zdravotní přestávce opět začal s velkou chutí dělat muziku založil hudební skupinu X BAND. V letech 1992 - 1999 solový a sborový zpěv.
V letech 1999 - 2010 hudební duo - působení v Jižních Čechách.
V letech 2007 - 2011 Miniband Martina Pešla - působení v Praze.
Letní sezona 2010 - Speedy Gonzales Featuring Ellen - Corfu.

Hlasoví poradci: V.Hergessel, G.Macků
Od roku 2002 působila v několika kapelách na Pardubicku, odkud také pochází, k Xbandu se připojila v roce 2013.

Její vztah k hudbě nejvíce ovlivnila nepřetržitě zpívající matka (vydrželo jí to dodnes) a otec, bigbeatový fanoušek na věky věků (zpívá špatně, zato rád).

"Zpívat se snažím tak, abych co nejlépe uctila originál verzi a přitom do písně promítla i to nejlepší ze sebe."
     
Životní motto Životní motto Profesní motto
     
Hudba je život, život je hudba a s ní jde všechno lépe Každý je anděl pouze jedním křídlem. Abychom se vznesli, musíme se obejmout.... „Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce.“ (Antonín Vančura)
 
X BAND s hosty
 
 
 
Copyright © 2017 X Band